MĘSKIE REKOLEKCJE WEEKENDOWE (08 – 09. 05. 2015)

– maj 2015r.

Nasz wspólny pierwszy weekend, poświęcony tematyce ojcostwa, stał się już faktem . W zaciszu przyrody, z dala od zgiełku świata, w majowej scenerii lasów, szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące jakości naszego ojcostwa.

Przeglądaliśmy swoje męskie serca w Chrystusowym wzorze miłości ofiarnej. Odzieraliśmy je z pozerstwa i częściowego samousprawiedliwiania, aby prawda ujrzała światło dzienne i stała się trwałym fundamentem odpowiedzialnych relacji z naszymi dziećmi.

Był to bardzo dobry, owocny czas, sprzyjający dzieleniu się oraz odkrywaniu rangi powierzonego nam przez Stwórcę ojcostwa. Brak pośpiechu i uwolnienie od codziennych obowiązków, świetnie sprzyjały dłuższemu i pogłębionemu pochyleniu się nad potrzebami naszych synów i córek.

Rozmowy i modlitwa przy ognisku, wspólny śpiew, Eucharystia każdego dnia oraz opieka kapłana, dawały nam poczucie dążenia we wspólnym, dobrze obranym kierunku .

Podczas męskiego weekendu nie zabrakło też sportu i rekreacji, który świetnie zacieśnia męskie relacje.

Teraz czas na wspólny wyjazd ojców z dziećmi. Zapraszamy wszystkich chętnych ojców na spływ kajakowy rodzica z dzieckiem, który odbędzie się dnia 20 czerwca nurtem Baryczy.

Dodaj komentarz